Обавештење за ученике осмог разреда

На следећим линковима ученици 8. разреда и њихови родитељи/остали законски заступници могу погледати и преузети следеће:

КОНКУРС-ЗА-УПИС-У-СРЕДЊУ-ШКОЛУ-2020

Упутство-за-ученике-и-родитеље-везано-за-пробни завршни-испит

ТЕСТОВИ СА ПРЕТХОДНИХ ЗАВРШНИХ ИСПИТА

Психолошке реакције на кризне ситуације

Диплома за наставнике

У знак захвалности за сарадњу и предан рад наставницима ОШ “Десанка Максимовић“ додељујем ову дигиталну диплому.

Diploma_nastavnici_7

Диплома за учешће у настави на даљину

За све ученике наше школе

diploma 1

Поруке пријатељства – анализа анимираног филма

Наши ученици млађих разреда прошле недеље, имали су прилику да погледају један кратак анимирани филм,  који шаље снажну и важну поруку.

Задатак ученика био је да размисле и напишу нам које важне поруке нам шаље овај кратак филм.

Захваљујемо се свим ученицима који су учествовали!

Стигло нам је доста ваших одговора и сви одговори показују да сте препознали праве поруке које филм шаље.

Позивамо и остале ученике да у презентацији која следи погледају филм, и важне поруке наших ученика, које следе.

animiranifilm

 

 

Дан школе у доба пандемије

Данас је дан наше школе. 16.мај је дан када је рођена позната песникиња Десанка Максимовић чије име са поносом носи наша школа.

Ученицима и запосленима честитамо дан школе, са жељом да наредне прослављамо у оквиру  школе, уз присуство деце и драгих гостију.
Школску 2019/2020. годину обележиле су новине, као што су електронски упис ученика у први разред, увођење електронског дневника, успостављање поузданог и сигурног интернета у свим просторијама школе и  непланирано увођење наставе на даљину која се успешно реализује. Сходно условима у којима се реализује настава, ученици, заједно са својим наставницима и учитељима, својски су се потрудили да на достојанствен начин обележе Дан школе.

Наши ученици су током ове године учествовали на бројним такмичењима, сходно својим интересовањима, и освојили запажене резултате. За неке предмете организовано је само школско такмичење, за неке и општинско, а за веома мали број предмета окружно. Дан школе је идеалан тренутак за похвалу ученика који су својим успехом допринели угледу наше школе, а то су:

Петар Зарић, ученик 2-2 (1. место школско такмичење шах – појединачно)

Вукашин Пушић, ученик 2-2 (2. место школско такмичење шах – појединачно)

Виктор Савић, ученик 2-3 (мислиша учешће)

Павле Арсенић, ученик 2-3 (мислиша учешће)

Мирко Богићевић, ученик 2-3 (мислиша учешће)

Иван Ћендић, ученик 2-3 (мислиша учешће)

Николина Матић, ученица 2-3 (мислиша учешће)

Урош Ракић, ученик 3-1 (1. место на школском, 1. место на општинском такмичењу из математике)

Дуња Симић, ученица 3-1 (2. место на школском, 2. место на општинском такмичењу из математике)

Катарина Вићентијевић, ученица 3-1 (3. место на школском, 3. место на општинском такмичењу из математике)

Јована Јовановић, ученица 3-1 (3. место на школском, учешће на општинском такмичењу из математике)

Огњен Митровић, ученик 3-1 (3. место на школском, учешће на општинском такмичењу  из математике)

Јаков Обућина, ученик 3-1 (3. место на школском, учешће на општинском такмичењу  из математике)

Никола Ивановић, ученик 3-2 (учешће на школском и општинском такмичењу из математике)

Ђорђе Живковић,  ученик 3-2 (учешће на школском и општинском такмичењу из математике)

Војин Ристић, ученик 3-2 (3. место на општинском такмичењу мислиша, прва награда на математичком квизу РАУХ)

Ђорђе Живковић, ученик 3-2 (2. место на школском такмичењу у пливању)

Никола  Мијаиловић, ученик 3-3 (1. место на школском, 2. место на општинском такмичењу из математике, прва награда на такмичењу мислиша)

Вук Васиљевић, ученик 3-3 (1. место на школском, 3. место на општинском такмичењу из математике)

Видоје Вујић, ученик 3-3 (1. место на школском, 3. место на општинском такмичењу из математике, 2. Место на школском такмичењу шах – појединачно)

Јелена Митровић, ученица 3-3 (2. место на школском, 3. место на општинском такмичењу из математике)

Нина Филиповић, ученица 3-3 (2. место на школском, учешће на општинском такмичењу из математике)

Вукашин Срећковић, ученик 3-3 (3. место на школском, учешће на општинском такмичењу из математике)

Огњен Тасић, ученик 3-3 (3. место на школском, 3. место на општинском такмичењу из математике)

Петар Матић, ученик 3-3 (3. место на школском, 3. место на општинском такмичењу из математике, 1. Место на школском такмичењу шах – појединачно)

Војин Жујовић, ученик 3-3 (3. Место на школском такмичењу шах – појединачно)

Теодора Живановић, ученица 4-1 (1. место на школском, учешће на општинском такмичењу из математике)

Лука Јелић, ученик 4-1 (2. место на школском, учешће на општинском такмичењу из математике)

Лазар Крунић, ученик 4-1 (2. место на школском, учешће на општинском такмичењу из математике)

Никола Јаковљевић, ученик 4-1 (2. место на школском, учешће на општинском такмичењу из математике)

Михаило Максимовић, ученик 4-1 (3. место на школском, учешће на општинском такмичењу из математике)

Јаков Тешановић, ученик 4-2 (1. место на школском, 3. место на општинском, учешће на  окружном такмичењу из математике)

Павле Ђурић, ученик 4-2 (2. место на школском, учешће на општинском  такмичењу из математике)

Огњен Симеуновић, ученик 4-2 (2. место на школском, учешће на општинском такмичењу из математике)

Петар Ђурђевић, ученик 4-2 (2. место на школском  такмичењу шах – појединачно)

Ана Марија Антић, ученица 4-2 (1. место на школском  такмичењу шах – појединачно)

Матеја Будимировић, ученик 4-3 (1. место на школском, учешће на општинском такмичењу из математике)

Ања Воштић, ученица 4-3 (2. место на школском, учешће на општинском такмичењу из математике)

Матија Благојевић, ученик 4-3 (2. место на школском, учешће на општинском такмичењу из математике, прва награда на математичком квизу РАУХ)

Андреј Јанковић, ученик 4-3 (2. место на школском, учешће на општинском такмичењу из математике)

Нађа Дугоњић, ученица 4-3 (2. место на школском, 3. место на општинском, учешће на  окружном такмичењу из математике)

Андреја Јовановић, ученица 4-3 (3. место на школском, учешће на општинском, учешће на  окружном такмичењу из математике)

Андреј Мијаиловић, ученик 5-1 (1. место на школском такмичењу шах – појединачно )

Лазар Ликнић, ученик 5-1 (2. место на школском такмичењу шах – појединачно )

Огњен Гајић, ученик 5-1 (2. место на школском такмичењу шах – појединачно )

Михаило Бранковић, ученик 5-3 (1. место на школском и 2. место на општинском такмичењу из математике)

Матеја Ђурић, ученик 5-3 (2. место на школском и учешће на општинском такмичењу из математике)

Угљеша Ивковић,ученик 5-4 (2. место на школском и 1. место на општинском такмичењу из технике и технологије, 2. место на школском и учешће на општинском такмичењу из математике, 2. место на школском и учешће на општинском  такмичењу из историје, учешће у екипном квизу из математике – РАУХ )

Нађа Секулић, ученица 5-4 (3. место на школском и учешће на општинском такмичењу из технике и технологије, 2. место на школском и учешће на општинском такмичењу из математике, 2. место на школском такмичењу из историје, 1. место на школском такмичењу из српског језика )

Катарина Јевтић,ученица 5-4 (1. место на школском и учешће на општинском такмичењу из технике и технологије, 2. место на школском из српског језика, 1. место на школском такмичењу из историје)

Лазар Стефановић, ученик 5-4 (3. место на школском у учешће на општинском  такмичењу из историје)

Небојша Јовичић, ученик 5-4 (2. место на школском и учешће на општинском такмичењу из математике)

Милица Живанић, ученица 6-1 (1. место на школском такмичењу из српског језика, 1. место на школском и 3. место на општинском такмичењу из математике, 1. место на школском, 1. место на општинском и 3. место на окружном такмичењу из физике и учешће у екипном квизу из математике – РАУХ )

Огњен Пешић, ученик 6-1 (1. место на школском и учешће на општинском такмичењу из математике)

Давид Максимовић, ученик 6-1 (1. место на школском и учешће на општинском такмичењу из математике)

Милица Лукић,ученица 6-1 (1. место на школском и учешће на општинском такмичењу из математике)

Зорана Лукић,ученица 6-1 (1. место на школском, 3. место на општинском и 3. место на окружном такмичењу из физике)

Ања Томић, ученица 6-1 (1. место на школском такмичењу из пливања)

Богдан Ђедовић,  ученик 6-2 (3. место на школском такмичењу из српског језика, 2. место на школском такмичењу шах -појединачно )

Милош Јовановић, ученик 6-2 (1. место на школском, 1. место на општинском и 1. место на окружном такмичењу из пливања )

Милица Ковачевић, ученица 6-2 (1. место на школском, 1. место на општинском и 1. место на окружном такмичењу из пливања)

Андреа Алексић, ученица 7-1 (1. место на школском, 2. место на општинском такмичењу из технике и технологије, 1. место на школском, учешће на општинском и учешће на окружном такмичењу из математике )

Лука Јаковљевић, ученик 7-1 (1. место на школском, 3. место на општинском и учешће на окружном такмичењу из физике)

Теодора Дамњановић, ученица 7-1 (1. место на школском, учешће на општинском такмичењу биологије )

Софија Чолаковић, ученица 7-1 (1. место на школском, учешће на општинском такмичењу биологије )

Вук Тешановић, ученик 7-3 (1. место на школском, 1. место на општинском и 1. место на окружном такмичењу из пливања, пливање стил делфин прва награда )

Анастасија Павловић, ученица 8-1 (1. место на школском такмичењу из математике, 1. место на школском и 3. место на  општинском такмичењу из физике, 1. место на школском и учешће на  општинском такмичењу из немачког језика)

Елена Мијаиловић, ученица 8-1 (1. место на школском, 1. место на општинском такмичењу из пливања)

Анђела Миловановић, ученица 8-1 (1. место на школском такмичењу шах – појединачно)

Лука Симеуновић, ученик  8-2 (директан пласман на окружно такмичење из српског језика, 1. место на школском, 1. место на општинском и учешће на окружном такмичењу из математике, учешће у екипном квизу из математике – РАУХ )

Страхиња Милинковић, ученик  8-2(1. место на школском, 1. место на општинском и 3. место на окружном такмичењу из пливања)

Љубица Димитрић, ученица 8-2 (2. место на општинском, 1. место на окружном такмичењу из одбојке)

Марија Шујдовић, ученица 8-2 (2. место на општинском такмичењу из одбојке)

Татијана Будимировић, ученица 8-3 (1. место на школском и 1. место на општинском такмичењу из биологије, 1. место на школском, 2. место на општинском и 1. место на окружном такмичењу из немачког језика, 1. место на школском, 3. место на општинском и 2. место на окружном такмичењу из енглеског језика)

У сусрет дану школе

Ученици су и данас били вредни и на различите начине дали свој допринос у обележавању дана школе.

Изложба радова ученика млађих и старијих разреда.

Дан породице

Данас обележавамо Дан породице, погледајте презентацију и подсетите се породичних вредности. Кликните на сунце и уживајте са својим укућанима.

album

 

Повратак ученика у продужени боравак

За ученике који ће ових дана први сести у школске клупе, педагог школе је припремила квиз којим ће ученици моћи да провере своје знање о начинима којима штитимо своје и здравље других. Срећно!

kviz

Организација образовно-васпитног рада након 01. јуна 2020. године

ОРГАНИЗАЦИЈА АКТИВНОСТИ ЗА УЧЕНИКЕ ОСМОГ РАЗРЕДА

 

ПОНЕДЕЉАК, 01. јунученици ће у школи преузимати тест из српског језика и комбиновани тест, решаваће их кући и попуњене вратити следећи дан у школу и предати одељењском старешини.

Потребно је да сви ученици 01. јуна предају одељењском старешини ђачку књижицу са сликом!

УТОРАК, 02. јун – ученици полажу пробни завршни испит решавањем теста из математике у школи.

01 – 05. јунаПОСЕБНИ ЧАСОВИ НАСТАВЕ

Школа ће организовати посебне часове наставе на  којима ће ученици имати могућност да поправе  оцене  из одређених области у оквиру одговарајућег предмета. Посебни часови ће се организовати  за мање од 10 ученика по учионици.

Уколико ученик буде желео да похађа посебне часове наставе претходно треба да обавести  одељењског старешину.

03 – 15. јун ПРИПРЕМНА НАСТАВА ЗА ПОЛАГАЊЕ ЗАВРШНОГ ИСПИТА

Школа ће организовати припремну наставу у складу са исказаним потребама ученика, водећи рачуна о безбедности и здрављу ученика и запослених, а у

складу са препорукама надлежних органа и институција.

Наставници одговарајућих предмета на часовима припремне наставе даће ученицима повратну информацију о томе како су урадили пробни завршни тест.

17,18. и 19. јун 2020. године –  ПОЛАГАЊЕ ЗАВРШНОГ ИСПИТА

  

ОРГАНИЗАЦИЈА АКТИВНОСТИ ЗА УЧЕНИКЕ ОД 5. ДО 7. РАЗРЕДА

 

08 – 15. јуна ПОСЕБНИ ЧАСОВИ НАСТАВЕ ПО  РАЗРЕДИМА

Школа ће организовати посебне часове наставе на којима ће ученици имати могућност да поправе оцене из одређених области у оквиру одговарајућег предмета.

Ученици ће бити благовремено обавештени о терминима часова по разредима. Часови ће трајати један и по сат по разреду са временским размацима између разреда, поштујући мере безбедности.

НАЧИН, ПОСТУПАК И КРИТЕРИЈУМ ОЦЕЊИВАЊА

 

Изменама и допунама Правилника о оцењивању ученика у основној школи дата је могућност да број оцена може бити мањи од четири због ванредне ситуације изазване епидемијом.

Закључна оцена на крају године изводи се на сличан начин, као и када се настава реализовала на уобичајен начин. При извођењу закључне оцене потребно је узети у обзир све оцене, и оцене које су дате током наставе на даљину, као и оцене у остатку наставне године.

ЗАКЉУЧНА ОЦЕНА ЈЕ ЈАВНА И ОБРАЗЛОЖЕНА!

Уколико ученици сматрају да има елемената за већу закључну оцену, могу да усмено одговарају у школи у предвиђеним терминима.