Биљана Арсенић

Окружно такмичење из енглеског језика

by

На  Окружном такмичењу из енглеског језика које је одржано у ОШ „Нада Пурић“ двоје наших ученика је остварило пласман за Републичко такмичење:
- Јована Јовановић 7/1 ,друго место
- Огњен Симеуновић 8/2 , друго место
Похваљујемо и ученике који су учествовали на Окружном такмичењу:
Вукашин Ненадовић 7/2,
Никола Макевић 8/2,
Јаков Тешановић 8/2

Окружно такмичење из физике

by

На  Окружном такмичењу из физике ученици наше школе су постигли следеће резултате:
6. разред
Вања Марковић – I награда
Виктор Савић – похвала
7. разред
Никола Мијаиловић – I награда
Дуња Симић -похвала

„И ми знамо да плешемо“

by

Ученици трећег разреда наше школе учествовали су на плесном такмичењу које је реализовано у оквиру пројекта „И ми знамо да плешемо“. На следеће такмичење у Мионици пласирало се 12 плесних парова. Цела екипа је награђена пехаром и захвалницом на учешћу.

Општинско такмичење из географије

by

На Општинском такмичењу из географије  2.награду и пласман на Окружно такмичење освојио је ученик Огњен Тасић 7-3.
Запажене резултате имали су и ученици Дуња Симић 7-1 и Петар Матић 7–3, са освојеном 3.наградом али без даљег учешћа.

Угледни час из историје

by

У уторак 5.03.2024. наставник историје, Раде Којић, одржао је угледни час „Свакодневни живот Срба у средњем веку“ у одељењима 6-1 и 6-2.
Час је реализован на врло занимљив и демонстративан начин уз активно учешће ученика и њихову симулацију средњевековног начина живота Срба.
Сјајној атмосфери часа је допринело и присуство ученика млађих разреда и њихова заинтересованост, тако да је овај угледни час био и одличан пример вршњачке едукације.

Програм „ЈАКЕ ПОРОДИЦЕ“

by

У нашој школи се реализује програм подршке породичним вештинама „Јаке породице“. Учесници су родитељи и ученици трећег разреда.
У пријатној, радној атмосфери настојали смо да унапређујемо родитељске компетенције, да анализирамо различите васпитне стилове родитељства и њихов утицај на развој и понашање деце, да јачамо капацитете ученика за суочавање са стресом, да унапређујемо комуникацију на релацији родитељ-дете, али и да допринесемо превенцији ризичних облика понашања.
Водитељи програма су стручни сарадници школе, мр Данијела Обрадовић психолог и Ивана Дамњановић Илић педагог.

Општинско такмичење из технике и технологије

by

Наша школа је 1-03.2024. била домаћин општинског такмичења из технике и технологије. Такмичење се обављало поред израде теста у више дисциплина: практичан рад, аутoмоделарство и бродомоделарство.
Ученици наше школе који су остварили пласман на окружно такмичење су:
Сара Милосављевић 5-4 – друго место
Димитрије Симић 7-3 – прво место
Огњен Тасић 7-3 – друго место

Дан розе мајица

by

Наша школа је 28. фебруара обележила „Дан розе мајица“, међународни дан борбе против вршњачког насиља. Овај датум се обележава последње среде у фебруару месецу са намером да се превенцира вршњачко насиље. Ученици одељења 1-2 заједно са учитељицом Биљаном Милутиновић и психологом школе Данијелом Обрадовић креативно су се ангажовали да подигну свест о проблему вршњачког насиља. Активности које су се организовале у склопу овог догађаја укључивале су радионице, израду паноа, разговоре на тему вршњачког насиља, као и приказивање видео материјала. Циљ обележавања овог дана је да се промовишу толеранција, емпатија, поштовање различитости, сарадња и оснаживање за ненасилно решавање конфликата.
Поводом обележавања Међународног дана превенције вршњачког насиља „Дан розе мајица“ и педагог школе Ивана Дамњановић Илић је одржала радионицу под називом „Поруке за Глишу“ у одељењу II-2.

Уметност делотворног слушања – ВЕШТИНЕ ЗА АДОЛЕСЦЕНЦИЈУ

by

429682202_870889991501698_7383699725257804064_nНа данашњој радионици у оквиру програма „Вештине за адолесценицју“ учили смо и вежбали технике делотворног слушања.
Радионица је представљала прилику и да се подсетимо данашњег значајног датума – Међународни дан борбе против вршњачког насиља.
Реализатор радионице је била психолог школе, мр Данијела Обрадовић

Општинско такмичење из српског језика и језичке културе

by

На Општинском такмичењу из српског језика и језичке културе четири ученика наше школе се пласирало на окружни ниво такмичења.
6.разред:
Вања Марковић 6/1 – III место