Monthly Archives: mart, 2018

Правилно понашање – Безбедно!

Уциљу превенција несрећа на путним прелазима “Инфраструктура железнице Србије” а.д., као друштвено одговорно предузеће, покренуло је акцију “Опрез! Изабери живот!”.

У оквиру акције „Правилно је безбедно“, ученицима млађих разреда је представљена мултимедијална презентацију и одржано едукативно предавање о безбедности на путним прелазима и у пружном појасу, са циљем превенције несрећа у саобраћају.

Циљ мултимедијалне презентације,која је намењена ученицима од 1. до 4. разреда основне школе, је да се деца кроз интерактивну комуникацију, упознају са основним правилима безбедног и правилног понашања у близини пруге и на путним прелазима.

Сама акција је подржана од међународне организације ИЛКАД, чији је “Инфраструктура железнице Србије” равноправан члан, а која се бави медијском и едукативном превенцијом несрећа на путним прелазима.

Овакав вид едукације најмлађих је  једини прави начин за разумевање потенцијалних опасности, као и прихватање чињенице, да је само “Правилно понашање – Безбедно!”

??????????

Општинско такмичење из српског језика

Наша школа је била домаћин такмичења из српског језика које је одржано 24. марта 2018.  по предвиђеној сатници.

Пријављено је 164 ученика, а на такмичење је изашло 156 ученика, и то: 50 ученика петог разреда, 54 ученика шестог разреда, 32 ученика седмог разреда и 20 ученика осмог разреда. На такмичење нису изашла 4 ученика петог разреда, два ученика седмог разреда и два ученика осмог разреда.

Резултати такмичења:

pdf-icon-png-pdf-zum-download-2ПЕТИ РАЗРЕД

ШЕСТИ РАЗРЕД

СЕДМИ РАЗРЕД

ОСМИ РАЗРЕД

Такмичење је протекло у најбољем реду, а ми смо се и овог пута показали као добри домаћини.

Резултати Општинског такмичења

ТИО

БИОЛОГИЈА

ИСТОРИЈА

Посета Ваљевске гимназије

У нашој школи 8.03.2018. одржана је презентација Ваљевске гимназије којој су присуствовали ученици заинтересовани за упис ове средње школе. Угостили смо психолога Ваљевске гимназије Гордану Аврамовић, проф.немачког језика Ивану Веселиновић, као и бившег нашег ученика, а садашњег ученика Ваевске гимнаѕије Давида Јанковић.

Ученици су имали прилику да се упознају са историјатом Ваљевске гимназије, знаменитим личностима који су били ученици поменуте школе, широком понудом ваннаставних активности у школи, као и са планом уписа за шк. 2018/19. годину.

Планиран је упис ученика на следеће смерове:

•   1 одељење од 20 ученика математичке гимназије
  •  1 одељење од 24 ученика филолошке гимназије
  •  3 одељења природно-математичког смера (90 ученика)
  •  1 одељење друштвено-језичког смера (30 ученика)
  •  1 одељење друштвено-језичког смера – билингвално (18 ученика немачки језик и 12 ученика француски језик).

Ученици су упознати и са распоредом припремне наставе за упис ученика у Ваљевску гимназију 2018/19.

Школско такмичење из српског језика у школској 2017/2018. години

Дана 27. 02. 2018. године са почетком у 12,30 часова одржано је Школско такмичење из српског језика .

Следећи ученици остварили су учешће на Општинском такмичењу:

ПЕТИ РАЗРЕД

1. Андреа Алексић
  2. Нађа Мијаиловић
  3. Тијана Дражић
  4. Теодора Дамњановић
  5. Марија Глигорић
  6. Мина Симић
  7. Аника Јаковљевић
  8. Лена Кочоски
  9. Марија Остојић
  10. Вук Тешановић