Daily Archives: maj 16th, 2018

Дан школе

У Рабровићи пре 120 година 16. маја, рођена је једна од најистакнутијих песникиња 20. века, Десанка Максимовић а наша школа с поносом носи име ове песникиње. Као веома мала са породицом се преселила у Бранковину коју је песникиња сматрала својим завичајем.

Као и претходних година и ове године ученици, заједно са учитељима и наставницима, припремили су пригодан програм у којем су показали своје таленте, интересовања, рад и труд.

Програм је започео хор заједно са наставницом Миљаном Ранђеловић, песмом “AVE MARIA“.

Рецитал “Судбина песника је чудна“извеле суученице седмог разреда.

Учесници хора отпевали су народну песму “Русе косе“ и “Порука света“.

Песму Десанке Максимовић “Ко хоће да доживи чудо“, рецитовала је ученица трећег разреда, Магдалена Лазић.

Хора је извео песму “STAND BY ME“.

Ученица 6-2 одељења  Анастасија Радовановић представила ја нашу школу пригодном рецитацијом на Десанкином тргу у Ваљеву чиме је допринела програму у част песникиње коју годинама уназад приређује Ваљевска гимназија.

Ученица је рецитовала Десанкину песму “ Молба младости, a након учешћа у програму на Десанкином тргу дошла у нашу школу и исту песму рецитовала пред гостима, ученицима и наставницима.

Ученици наше школе током ове године учествовали су на такмичењима из разних предмета сходно својим интересовањима и освојили запажене успехе. Дан школе је идеалан тренутак за похвалу ученика који су својим успехом допринели угледу наше школе. Одлуком наставничког већа награђени су књигом и дипломама сви ученици који су освојили прво, друго и треће место на општинском, окружном и републичком такмичењу. Директор школе Ненад Михаиловић уручио је књиге и дипломе награђеним ученицима, а то су:

Петрар Матић, ученик 1-1 (1. место на општинском такмичењу Шах – појединачно и 2. место на општинском такмичењу Шах – екипно)

Петар Ђурђевић, ученик 2-2 (2. место на општинском такмичењу Шах – екипно)

Никола Мијаиловић, ученик 1-3 (3. место на општинском такмичењу Кенгур без граница)

Лазар Ликнић, ученик 3-1 (учешће на школском и 3. место на општинском такмичењу из математике)

Михаило Бранковић, ученик 3-3 (1. место на школском и 1. место на општинском такмичењу из математике)

Александар Митровић, ученик 3-3 (учешће на школском и 2. место на општинском такмичењу из математике)

Угљеша Ивковић, ученик 3-4 (2. место на школском и 3. место на општинском такмичењу из математике)

Милица Живанић, ученик 4-1 (1. место на школском, 1. место на општинском и похвала на окружном такмичењу из математике)

Немања Дивнић, ученик 4-1 (2. место на школском, 3. место на општинском и похвала на окружном такмичењу из математике)

Давид Максимовић, ученик 4-1 (2. место на школском, 2. место на општинском и похвала на окружном такмичењу из математике)

Зоран Лукић, ученик 4-1 (учешће на школском, 3. место на општинском и учешће на окружном такмичењу из математике)

Јован Матић, ученик 4-1 (учешће на школском, 3. место на општинском и учешће на окружном такмичењу из математике)

Андреа Алексић, ученица 5-1

  • Техника и технологија: 3. место на школском, 2. место на општинском, 1. место на окружном и похвала на републичком такмичењу;
  • Математика: учешће на школском, 3. место на општинском и похвала на окружном такмичењу;

Мина Симић, ученица 5-1

  • Техника и технологија: 1. место на школском, 3. место на општинском, 3. место на окружном и 3. место  на републичком такмичењу;
  • Српски језик: 1. место на школском, 1. место на општинском, 2. место на окружном такмичењу;
  • Математика: 1. место на школском, 1. место на општинском и похвала на окружном такмичењу;
  • Биологија: 1. место на школском, 2. место на општинском;

Тијана Дражић, ученица 5-2

  • Техника и технологија: 2. место на школском, 1. место на општинском, 2. место на окружном и похвала  на републичком такмичењу;
  • Историја: учешће на школском, 3. место на општинском, учешћена окружном такмичењу;
  • Биологија: 2. место на школском, 2. место на општинском, 2. место на окружномтакмичењу;

Марија Глигорић, ученица 5-3

  • Биологија: 3. место на школском, 2. место на општинском такмичењу;

Нађа Мијаиловић, ученица 4-3

  • Биологија: 3. место на школском, 2. место на општинском, 2. место на окружномтакмичењу;
  • Српски језик: 1. место на школском, 2. место на општинском, 3. место на окружном такмичењу;

Андријана Ашковић, ученица 5-3

  • Биологија: 3. место на школском, 2. место на општинском такмичењу;

Аница Петровић, ученица 6-1

  • Техника и технологија: 1. место на школском, 1. место на општинском такмичењу;
  • Историја: учешће на школском, 3. место на општинском такмичењу;
  • Српски језик: 2. место на школском, 2. место на општинском, учешће на окружном такмичењу;
  • Математика: 1. место на школском, 1. место на општинском,2. на окружном и учешће на републичкомтакмичењу;
  • Биологија: 1. место на школском, 2. место на општинском такмичењу;
  • Физика: 1. место на школском, 1. место на општинском,3. награда окружном такмичењу и 3. награда на републичкомтакмичењу;

Анђела Миловановић, ученица 6-1

  • Техника и технологија: 1. место на школском, 3. место на општинском и 2.место на окружном такмичењу;
  • Шах (екипно): учешће на школском, 2. место на општинском такмичењу;

Лука Симеуновић, ученик 6-2

  • Српски језик: 1. место на школском, 1. место на општинском, учешће на окружном такмичењу;
  • Математика: 2. место на школском, 3. место на општинском и учешће на окружном такмичењу;
  • Биологија: 2. место на школском, 3. место на општинском такмичењу;

Дуња Савић, ученица 6-2

  • Биологија: 3. место на школском, 3. место на општинском такмичењу;

Марија Шујдовић, ученица 6-2

  • Биологија: 3. место на школском, 3. место на општинском такмичењу;

Татјана Будимировић, ученица 6-3

  • Биологија: 3. место на школском, 3. место на општинском такмичењу;

Александар Ковачевић, ученица 7-1

  • Физичко васпитање-пливање: 1. место на школском, 1. место на општинском, 1. место на окружном и 3. место  на републичком такмичењу;

Јована Петровић, ученица 7-1

  • Биологија: 3. место на школском, 3. место на општинском такмичењу;

Марија Урошевић, ученица 7-1

  • Српски језик: 1. место на школском, 2. место на општинском, 2. место на окружном и 26.маја учествује  на републичком такмичењу;

Емилија Јаковљевић, ученица 7-1

  • Биологија: 1. место на школском, 2. место на општинском такмичењу;

Софија Тофиловски, ученица 7-2

  • Биологија: 2. место на школском, 2. место на општинском такмичењу;

Немања Терзић, ученица 8-2

  • Историја: учешће на школском, 3. место на општинском и учешће на окружном такмичењу;
  • Биологија: 1. место на школском, 2. место на општинском такмичењу и учешће на окружном такмичењу;

Матеј Пантић, ученица 8-3

  • Шах (екипно): учешће на школском, 2. место на општинском такмичењу;
  • Шах (појединачно): учешће на школском, 3. место на општинском такмичењу;

Милица Гајић, ученица 8-3

  •  За посебан успех у области ликовне културе: Ликовна награда Интернационални студио Мића Трнавац и ликовна награда Војске Србије “Мој Војник“.