Monthly Archives: septembar, 2018

Визија здраве будућности

У четвртак 27. септембра свечано је отворена реновирана фискултурна сала. Салу је обновила компанија Sport Vision уз подршку Министарством просвете, науке и технолошког развоја у оквиру пројекта “Визија здраве будућности“, а са слоганом “Нове сале за вежбаче мале“.

Отварању су присуствовали поред ученика, запослених и директора школе, руководилац школске управе др Зорица Јоцић, директорка маркетинга компаније Sport Vision, Ана Дмитровић и кошаркаши клуба Металац.

У оквиру пројекта изглетовани су и окречени влажни зидови у сали, свлачионицама и помоћним просторијама. У мокрим чворовима замењене су плочице, лавабои и туш кабине. Цена изведених радова је око два милона динара.

Овакви пројекти друштвено одговорних фирми афирмишу младе људе да се баве спортом, друже, да развијају своје индивидуалне способности, али и да негују тимски дух и открију своје таленте у најранијем добу. Да живе активно и да тај животни стил и здраве навике преносе и на генерације које долазе. То је здрав темељ, али и визија здраве будућности.

vizija-zdrave-budućnosti-1

Више о овоме можете погледати на линку: Визија здраве будућности

Распоред писмених задатака и писаних провера знања 2018/2019.

ПРВИ РАЗРЕД

ДРУГИ РАЗРЕД

ТРЕЋИ РАЗРЕД

ЧЕТВРТИ РАЗРЕД

ПЕТИ РАЗРЕД

ШЕСТИ РАЗРЕД

СЕДМИ РАЗРЕД

ОСМИ РАЗРЕД

Међународно такмичење у рвању

На међународном турниру у рвању слободним стилом, које је одржано 8. 09. 2018. у словачком граду Приевидза, ученици наше школе који су чланови рвачког клуба Младост, остварили су изузетне резултате. Урош Којић ученик V-3 освојио је златну медаљу, док је ученик Филип Крстивојевић ученик VII-2 освојио бронзану медаљу. У екипном делу такмичења Урош Којић ученик V-3 је освојио прво место, а Огњен Пешић ученик V-1 и Огњен Станојевић ученик V-2 су освојили друго место. На такмичењу је учествовао и ученик VIII-1, Лука Павловић, али је и поред добрих борби које је приказао остао без медаље. Ученици су на турниру били у пратњи наставника историје Рада Којића.

rade

Пријем за прваке

Поводом почетка нове школске године, на Градском тргу 7. септембра у организацији Града, за ученике првог разреда основних школа, одржан је пријем уз пригодан програм.

Заменик градоначелника Ваљева Зоран Живковић је првацима честитао полазак у школу и пожелео да им сви дани школовања представљају радост и задовољство, и остану као најлепше сећање у животу.

images_cms-image-000020956

Родитељима, бакама и декама је поручио, цитирајући Ајнштајна, да „ако желите да деца буду паметна, читајте има бајке. Ако желите да буду још паметнија читајте им још бајки“.

Обраћање првацима, Живковић је отпочео стиховима које је написала једна учитељица. „Школа је једно предивно место, где стичеш друштво, љубав и знање, од данас у њу ићи ћеш често, од данас си ђак – то ти је звање“.

Прваци су од Града на поклон добили школски прибор – свеске, перницу, бојице и фломастере.

20180910_140511

Обавештење о почетку школске године

dobrodoslica-welcomeback1

Настава у школској 2018/2019. години почиње у понедељак3. септембра 2018.

У 8.00 засмену 1.коју чине ученици следећих одељења( I-1, I-2, II-1, III-1, IV-1, IV-2, V-1, V-2, VI-1, VII-1, VIII-1 и VIII-2).

У 14.00 за смену 2.коју чине ученици следећих одељења ( I-3, II-2, II-3, III-2, III-3, IV-3, IV-4, V-3, VI-2, VI-3, VII-2, VII-3 и VIII-3)