Monthly Archives: novembar, 2018

Електронски дневник

У уторак 27. новембра у школи је одржана стручна презентација “Електронски дневник и рад у електронском дневнику“. Представљање електронског дневника реализовале су координатори есДневника, Марина Кривошија и Снежана Јовановић. Стручној презентацији су прсуствовали директор школе, стручни сарадници, библиотекар и наставници разредне и предметне наставе. Искуство са коришћењем есДневника поред координатора има и пет наставника који су радно ангажовани у школама у којима се есДневник користи од почетка ове школске године.

Становништво

Ученици 4-1 и учитељица Драгица Гајић су кроз пројектну наставу реализовали тематски дан „Лепа је моја земља Србија“. Тако су се упознали са не тако блиским садржајима  везаним за становништво  наше земље. Кроз колоритом богату презентацију и практичн рад који је уследио  на часу ликовне културе, ђаци су врло брзо и лако дошли до планираног циља ове наставне јединице. Овако осмишљена пројектна настава  добила је и свој финални производ. То су луткице од стиропора које су техником колажа и деколажа обучене у народну ношњу становништва Србије. Радост и задовољство  ученика је заиста било велико. Луткице ћемо сачувати за Ускршњи ( продајни) вашар .