Monthly Archives: januar, 2019

Школска слава Свети Сава

Као и све школе широм Србије, и наша школа је у недељу, 27. јануара, обележила школску славу у част првог српског архиепископа, просветитеља и творца законодавства, Светог Саве. На Савиндан, традиционално, нема наставе, али ученици и наставници организују приредбу и, заједно са гостима, присуствују резању славског колача.

Ове године посебну част нашој школи указао је својим посетом Његово Преосвештенство Епископ Ваљевски Господин Милутин.

Онлине курсеви енглеског језика

Драги ученици,

Обавештавамо Вас да смо у сарадњи са компанијом LINK group обезбедили бесплатне онлине курсеве енглеског језика.

ITAcademy као део компаније LINK group овим курсевима пружа одличну прилику ученицима који желе да усаврше и унапреде своје знање енглеског језика да постану што успешнији у даљем образовању и касније у послу.

Уколико сте ученик од V до VIII разреда и желите да унапредите своје знање енглеског језика позивамо Вас да се пријавите за бесплатан онлине курс енглеског језика код свог наставника који ће одлучити ко ће добити могућност за похађање ових курсева.

Уколико будете били један од добитника, добићете поклон код са којим остварујете право на бесплатан курс. Након што добијени код унесете на strani prijave добићете на мејл сва потребна упутства за похађање изабраног онлине курса.

Позивамо све ученике да се активно укључе у усавршавање знања енглеског језика како би тиме себи отворили што више могућности за даље образовање и развој каријере

ITA

Вршњачка едукација на тему „ПРЕВЕНЦИЈЕ ВРШЊАЧКОГ НАСИЉА“

У сарадњи Ученичког парламента ОШ“Десанка Максимовић“ и психолога школе Данијеле Обрадовић 18.12.2018. обучени су вршњачки едукатори. ученици 7. и 8. разреда за реализацију едукације на тему „Вршњачког насиља“.

Вршњачки едукатори, Анђела Јанковић, 8-1, Јована Петровић 8-1, Софија Тофиловски 8-2, Јована Петровић 8-3, Александра Ранисављевић 8-3 и Јана Којић 8-3 успешно су реализовале предавања и радионице у свим одељењима трећег и четвртог разреда.

Циљеви едукације су били:

•  Стицање знања ученика о вршњачком насиљу
    • Унапређење знања ученика о значају заштите деце од вршњачког насиља
    • Едуковање ученика о поступању у ситуацијама вршњачког насиља.

Све одељенске заједнице су са лакоћом и великим саосећањем певале песму „Не ругај се“, коју су јако лепо прихватили јер је била у караоке верзији. Певајте је сада и ви са нама.

Честитка

Čestitka