Monthly Archives: februar, 2019

Обавештење за ученике 8. Разреда

g

У циљу што адекватнијег професионалног информисања

наших ученика 8. разреда

у уторак, 5 марта 2019. у 13:15 часова,

у библиотеци наше школе,

биће реализована презентација Ваљевске гимназије.

Позивамо све заинтересоване ученике да присуствују презентацији.

Психолог и педагог школе

Упис ученика у први разред шк. 2019/20.

Драги родитељи будућих ученика првог разреда,

процедура уписа у први разред основне школе налаже да прво пријавите Ваше дете у школу у коју намеравате да похађа 1. разред.

У први разред школске 2019/20. уписују се деца рођена у периоду од 1.03.2012. до 28.02.2013. године.

Стога Вас позивамо да до 20.03.2019. пријавите Ваше дете, за које намеравате да похађа основну школу „Десанка Максимовић“ Ваљево. Тада ћете добити инфорамације о даљој процедури уписа.

Пријављивање можете спровести сваког радног дана од 8 до 14 часова. Том приликом ћете и заказати тестирање код психолога или педагога школе.

Потребна документација приликом пријављивања:

- Извод из матичне књиге рођених

- Потврда о месту пребивалишта

- Лекарско уверење (може се донети и накнадно, приликом доласка детета на тестирање)

- Уверење о завршеном припремном предшколском програму (доставити када добијете у вртићу).

Напомена: Министарство просвете је најавило увођење софтвера у школе, којим ће школе моћи електронским путем да обезбеде следећа документа: Извод из матичне књиге рођених и Потврду о месту пребивалишта.

Родитељ може да поднесе захтев да школа у њихово име прибави наведена документа. Такође, родитељ може по сопственом избору, да наведена документа достави школи у папирној форми.

С поштовањем,

ОШ „Десанка Максимовић“ Ваљево

Обавештење

Министарство просвете, науке и технолошког развоја планира у оквиру Пројекта Набавка уџбеника и других наставних средстава за ученике основних школа, обезбеди бесплатне уџбенике и друга наставна средства из уџбеничких комплета које су школе изабрале да користе у настави.

Одељењске старешине треба да до 15. марта директору школе доставе потврде:

• За ученике, социјално/материјално угрожених породица, примаоца новчане социјалне помоћи, решење (копија) којима се утврђује право на остварење социјалне новчане помоћи ;
  • За ученике који су у породици треће или свако наредно рођено  дете које је у систему школовања, потврду образовно васпитне установе о својству ученика ( прилаже се за свако дете)
  •  За ученике који су у породици треће или свако наредно рођено  дете и налазе се у основној  школи, школа не издаје потврду, јер школа поседује податке о наведеним ученицима
  • За ученике са сметњама у развоју и ивалидитетом,  који основношколско образовање и васпитање посебна документација није потребна јер скола поседује податке о наведеним ученицима

Ненад Михаиловић