Monthly Archives: mart, 2019

Примењено програмирање у роботици кроз вршњачку едукацију

У петак 1. марта 2019. године у нашој школи  одржан је јавни час са темом „Примењено програмирање у роботици кроз вршњачку едукацију“.

Јавни час је благовремено најављен на огласним таблама, сајту и фејзбук страници школе.

Циљ часа је био да се ученицима петог и шестог разреда основне школе прикаже примена програмирања које по новом наставном плану и програмууче из предемата Информатика и рачунарство.

Час је организован са осам радних места (различите врсте робота, машина и уређаја), а едукатори су били ученици трећег разреда Техничке школе Ваљево – образовног профила Техничар мехатронике (Марко Девић, Немања Дивнић, Ђорђе Ђурђевић, Бојан Јовановић, Лазар Јовановић, Јелена Марковић, Далибор Марјановић, Лука Пауновић, Марко Ранковић и Стефан Урошевић). У припреми и самој реализацији часа ученицима Техничке школе Ваљево помагали су професори електро групе предмета Горам Мићовић и Небојша Бранковић.

Ученици наше школе представили су програме за мБот роботе.

За организациону и техничку подршку билису задуженинаставници  технике и информатике Биљана Арсенић, Зоран Вићентијевић и Снежана Јовановић.

Часу су присутвовали: директор школе, педагог, психолог, неколико наставника опште-образовних предмета и неколико наставника разредне наставе са својим ученицима.

Догађај је медијски испратила локална телевизија ВА Плус.

Извештај са општинског такмичења из српског језика

Општинско такмичење из српског језика  одржано је  17. марта 2019. у ОШ Десанка Максимовић у Ваљеву по предвиђеној сатници.

Пријављено је 164 ученика, а на такмичење је изашло 152 ученика, и то: 53 ученика петог разреда, 38 ученика шестог разреда, 37 ученика седмог разреда и 24 ученика осмог разреда. На такмичење нису изашлo 5 ученика петог разреда, четири ученика седмог разреда и три ученика осмог разреда.

Такмичење је протекло у најбољем реду, а ми см се потрудили да будемо добри домаћини. Резултате можете погледати на следећим линковима:

ПЕТИ РАЗРЕД

ШЕСТИ РАЗРЕД

СЕДМИ РАЗРЕД

ОСМИ РАЗРЕД

Обавештење за ученике 8. разреда

ПРЕЗЕНТАЦИЈА МЕДИЦИНСКЕ ШКОЛЕ „ДР МИША ПАНТИЋ“

ОДРЖАЋЕ СЕ У БИБЛИОТЕЦИ НАШЕ ШКОЛЕ

У ЧЕТВРТАК 28.03.2019. У 13 ЧАСОВА.

МОЛИМО ЗАИНТЕРЕСОВАНЕ УЧЕНИКЕ ДА ПРИСУСТВУЈУ ПРЕЗЕНТАЦИЈИ.

m

Обавештење за ученике 8. разреда

ПОСЕТА ТЕХНИЧКОЈ ШКОЛИ И

ПРЕЗЕНТАЦИЈА ТЕХНИЧКЕ ШКОЛЕ

ЗА ЗАИНТЕРЕСОВАНЕ УЧЕНИКЕ 8. РАЗРЕДА

НАШЕ ШКОЛЕ ОДРЖАЋЕ СЕ У

СРЕДУ 20.03.2019. У 13 ЧАСОВА

ts

ИНФОРМАТОР ЗА УПИС У ТЕХНИЧКУ ШКОЛУ ШКОЛСКЕ 2018/2019. МОЖЕТЕ ПРЕУЗЕТИ ОВДЕ.

Промоција Ваљевске гимназије

У уторак, 5.03.2019. у нашој школи реализована је презентација Ваљевске гимназије. Угостили смо бивше ученике, сада гимназијалце, њихове професоре и педагога Ваљевске гимназије. Ученици осмог разреда који су заинтересовани за упис ове средње школе пажљиво су слушали, памтили информације, постављали питања. Презентација је протекла у пријатној атмосфери, обојеној радозналошћу наших осмака.

О припремним активностима за упис у Ваљевску гимназију можете се упознати овде  http://www.valjevskagimnazija.edu.rs/2010-07-26-14-16-50

Предлог плана уписа 2019.

IMG_20190305_131751

IMG_20190305_132130