Monthly Archives: april, 2019

У сусрет Васкрсу

Ученици првог разреда су заједно са вероучитељом и учитељима посетили цркву.

Украшавање васкршњих јаја у порти наше цркве

Данас је био један посебан дан за нашу школу и Цркву. У порти наше Цркве око 300 ученика млађих разреда, поштујући традицију у сусрет Васкрсу, украшавали васкршња јаја. Ученици  су са великом радошћу шарали јаја, бојили их, певушили и радовали се.  Цркву Сетог Георгија посетио је и Његово Преосвештенство Епископ Ваљевски Господин Милутин, који је благословио децу, а и сам узео учешће у акцији. Посебну захвалност дугујемо Канцеларији за верску наставу на челу са оцем Далибором Чкојићем који је највише заслужан што се ова акција реализовала и који је свако дете даривао крстићем. Деца су отишла задовољна, пуна лепих утисака са питањем када ћемо поново имати овакву акцију. Офарбано је 750 јаја.

01a

Још један разлог за фарбање јаја била је и активностТима за предузетништво у осмишљавању начина да прикупи део финансијских средстава за набавку неопходног материјала који ће ученици старијих разреда искористити за уређење еколошког кутка у школском дворишту, прављењем клупа и столова на часовима Технике и технологије и Техничког и информатичког образовања. Васкршња јаја продавати у порти цркве Светог Георгија, а ко буде желео моћиће да их купи по симболичној цениод 20 динара, а корпицу са јајетом по цени од 30 динара.

Надамо се да ће васкршња јаја бити  успешно продатачиме ће се омогућити репланирана планиране активности Тима за самовредновање, и уредити школско двориште.

Тим за предузетништво је део средстава већ обезбедио продајом новогодишњих украса од рециклажних материјала.

Догађај је медијски пропратила ТВ Марш, а видео запис се налази на линку:

Окружно такмичење из српског језика

И ове године били смо школа домаћин Окружног такмичења које је одржано 6. априла 2019.  по предвиђеној сатници, тј. у 8:30.

Пријављено је 169 ученика, а тестове у нашој школи је радило 159 ученик, и то: 48 ученика петог разреда, 52 ученика шестог разреда, 30 ученика седмог разреда и 31 ученик осмог разреда, а четири ученика шестог разреда због учешћа на Републичком такмичењу из физике, тестове су радили у ОШ Вук Караџић у Кладову .

На такмичење нису изашлo два ученика шестог разреда, два ученика седмог разреда и два ученика осмог разреда. Такмичење је протекло у најбољем реду.

Наша школа као домаћин претходних нивоа такмичења из српског језика организује превоз за Републичко такмичење 25. маја 2019. у Тршићу.

На Републичком  такмичењу учествују ученици седмог и осмог разреда који су стекли проходност на Окружном такмичењу, као и ученици који су учешћем на Републичком такмичењу у претходној школској години, стекли директну проходност. Ове године је праг пролазности у 7. разреду спустен на 17 бодова, а у 8. разреду на 16 бодова.

Резултате такмичења можете преузети на следећим линковима:

ПЕТИ РАЗРЕД

ШЕСТИ РАЗРЕД

СЕДМИ РАЗРЕД

ОСМИ РАЗРЕД

Предавања Фондације „Тијана Јурић“

У четвртак 18.04.2019. у нашој школи је гостовао едукатор  Фондације „Тијана Јурић“, господин Влада Арсић, писац, новинар, сертификовани предавач МУП-а.

Трибина о безбедности деце на интернету коју је Фондација “Тијана Јурић” уврстила у листу својих едукација, за кратко време постала је веома тражена због тематике којом се бави.

Теме којој су биле посвећене радионици са ученицима односиле су се на „Безбедност деце на интернету“ и реализоване су у одељењима петог, шестог, седмог и осмог разреда. Вечерња трибина била је посвећена родитељима и наставницима, а тема безбедност деце и младих на интернету допуњена је тамама из области трговине људима.

6-3 i 6-3

roditelji i nastavnici

Обавештење за ученике 8. Разреда

ПОСЕТА ПОЉОПРИВРЕДНОЈ ШКОЛИ УЧЕНИКА 8. РАЗРЕДА ЗАКАЗАНА ЈЕ ЗА СРЕДУ 10.04.2019. У 13 ЧАСОВА.

МОЛИМО ЗАИНТЕРЕСОВАНЕ УЧЕНИКЕ,

ДА У ДОГОВОРУ СА СВОЈИМ ОДЕЉЕНСКИМ СТАРЕШИНАМА,

ПРИСУСТВУЈУ ПРЕЗЕНТАЦИЈИ ОВЕ ШКОЛЕ.

fontana1.1-1024x622

Светског дан књиге за децу

Ученици II-2 и III-3 су присуствовали представи „Награда“ у Матичној библиотеци “ Љубомир Ненадовић“, а поводом Светског дан књиге за децу.

Ученици су  уживали гледајући представу, а након тога су посетили парк Пећину.

Обавештење за ученике 8. разреда

ПОСЕТА ЕКОНОМСКОЈ ШКОЛИ УЧЕНИКА 8. РАЗРЕДА ЗАКАЗАНА ЈЕ ЗА УТОРАК 23.04.2019. У 13 ЧАСОВА.

МОЛИМО ЗАИНТЕРЕСОВАНЕ УЧЕНИКЕ,

ДА У ДОГОВОРУ СА СВОЈИМ

ОДЕЉЕНСКИМ СТАРЕШИНАМА,

ПРИСУСТВУЈУ ПРЕЗЕНТАЦИЈИ ОВЕ ШКОЛЕ.

ekonomska