Monthly Archives: oktobar, 2019

CODE WEEK 2019.

Европска недеља програмирања - CODE WEEK, је самоникла иницијатива која има за циљ да приближи програмирање и дигиталну писменост свима на занимљив и забаван начин. У обележавању ЕУ које је трајало од 5. до 20. октобра  учествовало је  87 земаља са 67959 догађаја.

Обележавање Европске недеље програмирања започели смо јавним часом са темом: Tрансфер знања из SketchUp-a  у SolidWorks уз подршку вршњачкке едукације.

Наши ученици су представили софтвер за цртање и моделовање Google SketchUp, а затим су ученицима наше школе софтвер Solod Works представили ученици Техничке школе, образовног профила техничар мехатронике, са својим предавачима мр Љиљаном Божић и Мицком Лепојевићем.

Наши ученици су били одушевљени могућностима софтвера за цртање и моделирање “Solid Works”, а затим су заједно са својим старијим другарима направили своје прве 3-D моделе у програму који пружа много веће могућности од програма у коме су до сада радили. Било је ово једно лепо искуство за све присутне, где на школско звоно нису реаговали ни ученици ни наставници.

Координатори јавног часа били су чланови Стручног већа Технике и информатике: Арсенић Биљана, Зоран Вићентијевић и Снежана Јовановић.

Дечија недеља 2019.

Дечија недеља је ове године одржана од 07 – 13. октобра под слоганом „Да право свако – дете ужива лако“. Конвенција Уједињених Нација о правима детета ове године обележава јубилеј, 30 година од потписивања уговора у области људских права која се тичу сваког детета.

Домаћин овогодишње „Дечије недеље“ је Прва основна школа, a наша школа као и сваке године осмислила је  занимљиве активностида је обележи. Једна од активности је и квиз знања у коме су учествовали сви ученици  млађих разреда.