Daily Archives: oktobar 10th, 2020

Награђени радови наших ученика

На ликовном конкурсу, који се традиционално одржава у оквиру ,,Дечје недеље“,  у организацији Центра за културу Ваљево, учествовали су и ученици наше школе. Тема радова била је “Подељена срећа два пута је већа“. Међу награђеним радовима су и два  рада наших ученика.

d2

Трећа категорија – похвала Огњен Тасић, 3-3 ОШ “Десанка Максимовић“ Ваљево

d3

Трећа категорија – похвала Вељко Обрадовић, 3-3 ОШ “Десанка Максимовић“ Ваљево

Изложба поводом дечије недеље

Манифестација Дечија недеља се одржава сваке године у месецу октобру, са циљем скретања пажње јавности на децу и младе, на дете као носиоца права, на потребе деце у породици, друштву и локалној заједници, на њихово право да одрастају у што бољим условима, на једнаке шансе за развој и остварење потенцијала.

Дечија недеља са слоганом “Подељена срећа два пута је већа“ ове године је обележава од 5.  до 9. октобра.  Ове године у Ваљеву домаћин манифестације била је ОШ ,,Здравко Јовановић“ из Поћуте.

Завршног дана ове манифестације у нашој школи је организована изложба дечијих радова. У ходницима су изложени ликовни радови ученика, продукти пројектне наставе и предузетништва, а у холу школе изложба слика – уље на платну, ученика четвртог разреда, Димитрија Симића.  Изложби је претходио мини концерт наших ученика, који истовремено похађају музичку школу.  И ова активност је организована уз поштовање физичке дистанце и ношење маски. Наиме, ученици су изложене радове обишли током дана, а након наставе и родитељи – углавном  чланови Школског одбора и Савета родитеља.