Daily Archives: mart 8th, 2021

Такмичење из хемије

У суботу 6. марта 2021. године, у ОШ “Сестре Илић“, одржано је општинско такмичење из хемије. Такмичило се 23 ученика седмог разреда и 11 ученика осмог разреда. Из наше школе на  такмичењу су учествовала три ученика седмог разреда и једна ученица осмог разреда.

Наши ученици су постигли солидан резултат али се нису пласирали на окружно такмичење. Поносни смо на наше такмичаре и ово сматрамо великим помаком имајући у виду да на такмичењу из хемије  ученици наше школе годинама нису учествовали.

Извештај са Општинског такмичења из математике ученика старијих разреда

У  недељу 28.02.2021. године у ОШ „Милован Глишић“ у Ваљеву, одржано је општинско такмичење из математике, за ученике старијих разреда.

На такмичењу је учествовало 24 ученика петог разреда, мећу којима и три ученика наше школе. Бојана Петровић је добила похвалу (41 поен) и пласирала се на Окружно такмичење. (На Окружно такмичење су се пласирали ученици са 25 или више поена.)

Међу 32 ученика шестог разреда, била су 4 ученика наше школе. Михаило Бранковић је освојио 3. награду (70 поена) и  Катарина Јевтић похвалу (50 поена) и обоје су се пласирали на окружно такмичење. (На Окружно такмичење су се пласирали ученици са 35 или више поена.)

Извештај са Општинског такмичења из математике ученика 3. и 4. разреда

У  недељу 28.02.2021. године у Првој основној школи у Ваљеву, одржано је општинско такмичење из математике, за ученике трећег и четвртог разреда.

На овом такмичењу учествовало је 80 ученика трећег и 77 ученика четвртог разреда.

Међу ученицима трећег разреда, било је 10 ученика наше школе.  Стефан Вујић је освојио  3. награду  (71 поен) а  Николина Матић похвалу (54 поена).

Општинским такмичењем се уједно и завршава учешће ученика трећег разреда.

Међу ученицима четвртог разреда, било је и 7 ученика наше школе, а Никола Мијаиловић је освојио 1. награду (99 поена), Вук Васиљевић 2. награду (80 поена), Катарина Вићентијевић 3. награду (59 поена), Видоје Вујић похвалу (45 поена), Војин Жујовић похвалу (43 поена), Огњен Тасић похвалу (40 поена) и Петар Матић похвалу (40 поена).

На окружно такмичење пласирали су се ученици са 45 или више поена.