Daily Archives: oktobar 1st, 2021

Примена дрона у настави

Данас су ученици наше школе пробали мануелно управљање дроном, а следећи корак је програмирање дрона на основу задатих параметара.

Само програмирање подразумева писање одређеног кода, односно, наредби које се извршавају одговарајућим редом.

Ученицима је изузетно занимљиво када могу да виде реализацију програма који су направили. До сада су то могли програмирајући мБот робот и Микро Бит рачунар, а од сада и дрон.

Ова савремена наставна средства подстичу мотивацију ученика, часови су интересантни, а ученици и наставници задовољни.

Обавештење за ученике и родитеље

Обавештавамо ученике и родитеље да се настава од понедељка 4.10.2021. реализује по првом моделу тј. образовно-васпитни рад организује се непосредно у школи, за све ученике првог и другог циклуса, а у складу са усвојеним распоредом часова. Час наставе траје 45 минута. Подсећамо ученике на значај придржавања свих прописаних мера.

Програм дечије недеље

dn