Примена дигиталних уџбеника креће од ове школске године у првом и петом разреду основне школе. Циљ Дигитализације образовног система је да се уведу дигитални материјали и ојачају компетенције наставника да могу да прате савремене трендове јер се од наставника очекује да поседују одговарајући ниво информатичке и дигиталне писмености. Дигитални уџбеници биће бесплатни за ученике и нису једини материјали из којих ће деца учити јер ће бити комбиновани са класичним, штампаним уџбеницима.
Од ове школске године електронске уџбенике у раду са ученицима првог и петог разреда у нашој школи користиће седам наставника. Наставници су изабрани на конкурсу у оквиру пројекта“2000 Дигиталних учионица“, који су реализовали Влада Републике Србије, Министарство просвете, науке и технолошког развоја и Завод за унапређивање образовања и васпитања. Са поносом можемо рећи да смо једна од најуспешнијих школа у општини Ваљево по броју наставника који су учествовали у пројекту.
Програм обуке “Дигитална учионица – дигитално-компетентан наставник – увођење електронског уџбеника и дигитално образовних материјала“, прошли су следећи наставници:
- Нада Лекић, наставник разредне наставе,
- Илија Исаиловић, наставник разредне наставе;
- Маја Младеновић, наставник биологије;
- Марина Кривошија, наставник српског језика;
- Миљана Ранђеловић, наставник музичке културе;
- Миланка Марковић, наставник немачког језика и
- Снежана Јовановић, наставник информатике и рачунарства.
Изабрани аставници су за потребе школе и наставе добили по један лап-топ рачунар и пројектор. На овај начин смо школу обогатили за 7 лап-топ рачунара и пројектора који ће се користити у наставном процесу.