Катарина Јевтић
У школској 2022/2023. у ОШ „Десанка Максимовић“, ученица Катарина Јевтић је проглашена за ђака генерације. Катарина је рођена 2.10.2008. од оца Ранка и мајке Весне. Носилац је Дипломе “Вук Караџић“ и дипломе “Доситеј“ из српског језика и књижевности, хемије и музичке културе.
Током школовања Катарина је показала амбициозност, упорност и спремност да се бори за своје циљеве. Показала је свестраност и била је подједнако успешна у природним и друштвеним наукама
Од првог до четвртог разреда показала је велико интересовање за математику и српски језик. Учествовала је у драмској и литерарној секцији у нижим разредима, а из такмичења у математици у трећем и четвртом разреду освајала је награде на општинском такмичењу. Своје успехе је наставила да ниже и у старијим разредима
У петом разреду:
- место на школском и учешће на општинском такмичењу из технике и технологије,
- место на школском из српског језика,
- место на школском такмичењу из историје
У шестом разреду:
- 1. место на школском, похвала на општинском и похвала на окружном такмичењу из математике
- 3.место на општинском и 2.место на окружном такмичењу из српског језика и књижевности,
- 2. место на општинском и учешће на окружном такмичењу из хемије, учешће на општинском такмичењу из биологије
У седмом разреду
- 3.место на општинском и 2.место на окружном такмичењу из српског језика и књижевности,
- 2. место на општинском и учешће на окружном такмичењу из хемије, учешће на општинском такмичењу из биологије
У осмом разреду:
- 2. место на општинском такмичењу из хемије,
- 2. место на општинском и 2. место на окружном такмичењу из српског језика и књижевности и
- учешће на општинском из немачког језика)
Катарина је ведра девојчица, увек спремна да помогне другарима. Правична је и спремна да каже истину и заштити слабијег. Она је одговорна и поуздана.. Активно је учествовала у друштвеном животу школе, на разним школским свечаностима и хуманитарним приредбама.
Катарина је сада уписана у Ваљевску гимназију у одељење ИТ, а њена личност и квалитети су гаранција да ће и у будућности и у тој школи бележити успехе и сјајне резултате и да ће јој ласкаво звање ђака генерације бити велики подстицај.