Category Archives: Такмичења

Резултати са школског такмичења из математике 2016.

Школско такмичење из математике је одржано 23.јануара 2016.године.На општинско такмичење су се пласирали следећи ученици старијих разреда:

1 Којић Јана V – 3
2 Урошевић Марија V – 1
3 Јаковљевић Емилија V – 1
4 Ђермановић Срећко V – 3
5 Ђуричић Ивана V – 3
6 Ковачевић Александар V – 1
7 Рафаиловић Лена V – 1

 

1 Лукић Никола VI – 1
2 Марковић Анђелија VI – 3
3 Павић Матија VI – 2
4 Теодосић Ива VI – 2
5 Ђорић Лука VI – 1
6 Вуковић Јелена VI – 1
7 Саватић Ања VI – 2
8 Матић Андријана VI – 2
9 Ђедовић Бојана VI – 3
10 Мићић Филип VI – 2
11 Поповић Лука VI – 2
12 Лазаревић Невена VI – 3
13 Стевановић Јован VI – 2
14 Терзић Немања VI – 2
15 Крстивојевић Татјана VI – 4
16 Радивојевић Кристина VI – 4

 

1 Ђурић Бојана VII – 1
2 Ивановић Андријана VII – 1
3 Ичагић Борис VII – 1
4 Гобељић Тамара VII – 3
5 Павловић Момчило VII – 1

 

1 Весић Катарина VIII – 3
2 Марковић Марко VIII – 1
      3 Бранковић Кристина VIII – 2

 

Резултате ученика млађих разреда можете погледати на блогу Десанкини основци.

Извештај са окружног такмичења из историје

У Основној школи „Десанка Максимовић“ у Ваљеву 18.04.2015. у 13 часова одржано је Окружно такмичење из историје. Учешће на такмичењу узеле су следеће школе:

  1. Прва основна школa
  2. Андра Савчић
  3. Нада Пурић
  4. Сестре Илић
  5. Милован Глишић
  6. Илија Бирчанин – Ставе
  7.  Браћа Недић – Пецка
  8.  Војвода Мишић – Осечина
  9.  Милан Муњас – Уб
  10.  Сава Керковић – Љиг
  11.  Душан Даниловић – Радљево
  12.  Свети Сава – Памбуковица
  13.  Миле Дубљевић – Лајковац
  14.  Милан Ракић – Мионица
  15. Рајко Михајловић – Бањани
  16. Милован Глишић-Ваљевска Каменица
  17. Драгољуб Илић-Драчић
  18. Сестре Павловић-Белановица

Пријављено је укупно 74 ученика од 5. до 8. разреда и то:

5. разред – 19 ученика

6. разред – 19 ученика

7. разред – 17 ученика

8 .разред – 19 ученика

Такмичењу је присуствовало 66 ученика, а на републичко такмичење пласирало се 17 ученика:

7. разред  -  4 ученика

8. разред  -  13 ученика

Подељено је укупно 25 диплома. За прво место 8, за друго место 8 и треће место 9.

Списак ученика који су се пласирали за републичко такмичење које ће се одржати у Крупњу 17.05.2015. u Kрупњу у ОШ ,,Боривоје Ж.Милојевић”можете погледати на следећем линку:

Списак ученика који су се пласирали на републичко такмичење

Коначну ранглисту по разредима можете погледати на следећим линковима:

Окружно такмичење из историје шести разред 2015 год.

Окружно такмичење из историје седми разред 2015 год.

Окружно такмичење из историје осми разред 2015 год.

Такмичење је протекло у најбољем реду.

Општинско такмичење из биологије

У Основној шлоли  „Десанка Максимовић” у Ваљеву 14.03.2015 год. у 11 часовга одржано је Општинско такмичење из биологије. Учешће на такмичењу узеле су следеће школе:

  1. Прва основна школа
  2. Владика Николај Велимировић
  3. Анрда Савчић
  4. Нада Пурић
  5. Сестре Илић
  6. Милован Глишић, Ваљево
  7. Десанка Максимовић
  8. Свети Сава, Попучке
  9. Стеван Филиповић, Дивци
  10. Прота Матеја Ненадовић, Бранковина
  11. Милован Глишић, Ваљевска Каменица
  12. Илија Бирчанин, Ставе
  13. Милош Марковић, Доње Лесковице
  14. Ваљевска гимназија

Пријављено је укупно 166 ученика од петог до осмог разреда.

Пети разред – 50 ученика

Шести разред – 37 ученика

Седми разред – 41 ученик

Осми разред – 38 ученика

Пласман ученика наше школе:

Пети разред:

1. Татјана Крстивојевић (прво место)

2. Урош Стојковић (друго место)

3. Андријана Милијановић (треће место)

4. Бојана Ђедовић (треће место)

5. Давић Ерић (треће место)

Шести разред:

1. Ђорђе Плавшић (треће место)

2. Тамара Гобељић (треће место)

Осми разред:

1. Никола Петрић (друго место)

2. Кристина Илић ( друго место)

За окружно такмичење из наше школе  пласирала се ученица 5. разреда, Татјана Крстивојевић.

 

Oкружно такмичење из биологије

У Основној школи „Десанка Максимовић“ у Ваљеву дана 14.4.2013 у 11 часова одржано је Окружно такмичење из биологије. Учешће на такмичењу узеле су следеће школе:

  1. Прва основна школа
  2. Владика Николај Велимировић
  3. Андра Савчић
  4. Нада Пурић
  5. Сестре Илић
  6. Милован Глишић
  7. Десанка Максимовић
  8. Свети Сава-Попучке
  9. Стеван Филиповић-Дивци
  10. Прота Матеја Ненадовић-Бранковина
  11. Милован Глишић-Ваљевска Каменица
  12. Илија Бирчанин –Ставе
  13.  Сава Керковић-Љиг
  14.  Сестре Павловић- Белановица
  15.  Милан Муњас – Уб
  16.  Душан Даниловић – Радљево
  17.  Свети Сава – Памбуковица
  18.  Браћа Недић – Осечина
  19.  Војвода Мишић – Пецка
  20.  Милан Ракић – Мионица

Пријављено је укупно 122 ученика од петог  до осмог  разреда.

5. разреда – 46 ученика
6. разреда – 51 ученика
7. разреда – 16 ученика
8 .разреда – 9 ученика

На републичко такмичење из биологије пласирала се ученица Ана Цонић из основне школе “Милан Муњас Уб“ из Уба. 

Подељено је укупно 93 дипломе за ученике и 22 похвале за наставнике.

 За прво место 15 диплома 
 За друго место 38 диплома  
 За треће место 40 диплома

 

 

 

Општинско такмичење из биологије

 

У Основној школи „Десанка Максимовић“ у Ваљеву 15.03.2014. у 11 часова одржано је Општинско такмичење из биологије.

Osa

Учешће на такмичење у узеле су следеће школе:
1. Прва основна школа
2. Владика Николај Велимировић
3. Андра Савчић
4. Нада Пурић
5. Сестре Илић
6. Милован Глишић
7. Десанка Максимовић
8. Свети Сава-Попучке
9. Стеван Филиповић-Дивци
10. Прота Матеја Ненадовић-Бранковина
11. Милован Глишић-Ваљевска Каменица
12. Илија Бирчанин –Ставе
13. Ваљевска гимназија

Пријављено је укупно 166 ученика од петог до осмог разреда.
5. разреда-43 ученика
6. разреда-53 ученика
7. разреда-41 ученика
8 .разреда-29 ученика

Такмичењу су присуствовала 157 ученика, а на окружно такмичење пласирало се 32 ученика од петог до осмог разреда:

5. разред – 11 ученика
6. разред – 10 ученика
7. разред – 5 ученика
8. разред – 6 ученика

Подељено је укупно 102 дипломе. За прво место 7, за друго место 33 и за треће место 48. На окружно такмичење које ће се одржати у Основној школи „Десанка Максимовић“ 12. априла 2014. у11 часова, из наше школе се пласирала Анђела Миловановић, ученица шестог разред.

Општинско такмичење из историје

У нашој школи 22.03.2014. у 13 часова одржано је Општинско такмичење из историје. Учешће на такмичењеу узеле су следеће школе:
1. Прва основна школа
2. Владика Николај Велимировић
3. Андра Савчић
4. Нада Пурић
5. Сестре Илић
6. Милован Глишић
7. Десанка Максимовић
8. Свети Сава-Попучке
9. Стеван Филиповић-Дивци
10. Прота Матеја Ненадовић-Бранковина
11. Илија Бирчанин –Ставе
12. Ваљевска гимназија
13. Милош Марковић – Доње Лесковице
14. Здравко Јовановић – Поћута
15. Драгољуб Илић – Драчић
Пријављено је укупно 165 ученика од 5 до 8 разреда.
5. разреда-45 ученика
6. разреда-43 ученика
7. разреда-35 ученика
8 .разреда-42 ученика

 

Такмичењу су присуствовала 159 ученика, а на окружно такмичење пласирало се 33 ученика од петог до осмог разреда:

5. разред – 8 ученика
6. разред – 10 ученика
7 .разред – 8 ученика
8 .разред – 7 ученика

Подељено је укупно 33 дипломе. За прво место 3, за друго место 9 и треће место 21.

На окружно такмичење, које ће се такође одржати у нашој школи  26. априла 2014. у13 часова, из наше школе су се пласирали Лазар Јовановић ученик VI разреда и Младен Лукић ученик  VII разреда.

Ликовни конкурс

На ликовном конкурсу за плакат на тему “Дођи у Ваљево због…” прво место и таблет рачунар додељени су нашем  Огњену Панићу, ученику VIII-1, а друго место и mp4 плејер освојио је Ристић Бојан, такође ученик VIII-1! Треће место је припало специјалном одељењу ОШ “Нада Пурић”.

boje

 Честитамо и браво!

Општинско такмичење из Техничко информатичког образовања – Шта знаш о саобраћају

Општинско такмичење је одржано у ОШ ”Нада Пурић” у Ваљеву 12.04.2014. Из наше школе учествовало је осам ученика.

Sta znas_clip_image002

У групи Б (пети разред) учествовали су:

1. Радојичић Ана

2. Васић Александра

3. Јовановић Алекса

4. Томић Филип

У групи Ц ( од шестог до осмог разреда) учествовали су:

1. Радојичић Мирко

2. Мијаиловић Урош

3. Јанковић Сара

4. Лукић Николина

Ученици су показали солидно знање и спретност у вожњи бицикла а на Окружно такмичење пласирала се ученица Радојичић Ана освојивши друго место на Општинском такмичењу.

Окружно такмичење из Техничко информатичког образовања

Ученице Кристина Јевтић  VIII2 и Жељка Матић  VIII2 пласирале су се на Републичко такмичење из Техничко информатичког образовања.

ТО

Окружно такмичење из математике

Окружно такмичење из математике је одржано 5.04.2014. у ОШ ,,Сесрте Илић’’. На такмичењу је учствовало 15 ученика наше школе ( 6 ученика четвртог разреда и 9 ученика старијих разреда).
math1
Коначни резултати наших ученика:

ЧЕТВРТИ РАЗРЕД

1. место : Лукић Никола
3. место: Ђорић Лука
ПЕТИ РАЗРЕД

ПОХВАЛА : Павловић Момчило

 

ШЕСТИ РАЗРЕД

ПОХВАЛА: Марковић Марко

 

СЕДМИ РАЗРЕД

ПОХВАЛА: Дукић Дуња

 

ОСМИ РАЗРЕД

ПОХВАЛА: Милинковић Иван и Брадоњић Ђорђе