Category Archives: Наша школа

Колективна фотографија

Традиционално се у јуну у школама организује колективно фотографисање. Желели смо да и ове године имамо лепу успомену, на мало другачији начин. Погледајте како изгледамо у објективу овог фотографа. Надамо се да ћете неке од нас и препознати. 

Nastavnici-sedme

Диплома за наставнике

У знак захвалности за сарадњу и предан рад наставницима ОШ “Десанка Максимовић“ додељујем ову дигиталну диплому.

Diploma_nastavnici_7

Школа у срцу

Дан школе у доба пандемије

Данас је дан наше школе. 16.мај је дан када је рођена позната песникиња Десанка Максимовић чије име са поносом носи наша школа.

Ученицима и запосленима честитамо дан школе, са жељом да наредне прослављамо у оквиру  школе, уз присуство деце и драгих гостију.
Школску 2019/2020. годину обележиле су новине, као што су електронски упис ученика у први разред, увођење електронског дневника, успостављање поузданог и сигурног интернета у свим просторијама школе и  непланирано увођење наставе на даљину која се успешно реализује. Сходно условима у којима се реализује настава, ученици, заједно са својим наставницима и учитељима, својски су се потрудили да на достојанствен начин обележе Дан школе.

Наши ученици су током ове године учествовали на бројним такмичењима, сходно својим интересовањима, и освојили запажене резултате. За неке предмете организовано је само школско такмичење, за неке и општинско, а за веома мали број предмета окружно. Дан школе је идеалан тренутак за похвалу ученика који су својим успехом допринели угледу наше школе, а то су:

Петар Зарић, ученик 2-2 (1. место школско такмичење шах – појединачно)

Вукашин Пушић, ученик 2-2 (2. место школско такмичење шах – појединачно)

Виктор Савић, ученик 2-3 (мислиша учешће)

Павле Арсенић, ученик 2-3 (мислиша учешће)

Мирко Богићевић, ученик 2-3 (мислиша учешће)

Иван Ћендић, ученик 2-3 (мислиша учешће)

Николина Матић, ученица 2-3 (мислиша учешће)

Урош Ракић, ученик 3-1 (1. место на школском, 1. место на општинском такмичењу из математике)

Дуња Симић, ученица 3-1 (2. место на школском, 2. место на општинском такмичењу из математике)

Катарина Вићентијевић, ученица 3-1 (3. место на школском, 3. место на општинском такмичењу из математике)

Јована Јовановић, ученица 3-1 (3. место на школском, учешће на општинском такмичењу из математике)

Огњен Митровић, ученик 3-1 (3. место на школском, учешће на општинском такмичењу  из математике)

Јаков Обућина, ученик 3-1 (3. место на школском, учешће на општинском такмичењу  из математике)

Никола Ивановић, ученик 3-2 (учешће на школском и општинском такмичењу из математике)

Ђорђе Живковић,  ученик 3-2 (учешће на школском и општинском такмичењу из математике)

Војин Ристић, ученик 3-2 (3. место на општинском такмичењу мислиша, прва награда на математичком квизу РАУХ)

Ђорђе Живковић, ученик 3-2 (2. место на школском такмичењу у пливању)

Никола  Мијаиловић, ученик 3-3 (1. место на школском, 2. место на општинском такмичењу из математике, прва награда на такмичењу мислиша)

Вук Васиљевић, ученик 3-3 (1. место на школском, 3. место на општинском такмичењу из математике)

Видоје Вујић, ученик 3-3 (1. место на школском, 3. место на општинском такмичењу из математике, 2. Место на школском такмичењу шах – појединачно)

Јелена Митровић, ученица 3-3 (2. место на школском, 3. место на општинском такмичењу из математике)

Нина Филиповић, ученица 3-3 (2. место на школском, учешће на општинском такмичењу из математике)

Вукашин Срећковић, ученик 3-3 (3. место на школском, учешће на општинском такмичењу из математике)

Огњен Тасић, ученик 3-3 (3. место на школском, 3. место на општинском такмичењу из математике)

Петар Матић, ученик 3-3 (3. место на школском, 3. место на општинском такмичењу из математике, 1. Место на школском такмичењу шах – појединачно)

Војин Жујовић, ученик 3-3 (3. Место на школском такмичењу шах – појединачно)

Теодора Живановић, ученица 4-1 (1. место на школском, учешће на општинском такмичењу из математике)

Лука Јелић, ученик 4-1 (2. место на школском, учешће на општинском такмичењу из математике)

Лазар Крунић, ученик 4-1 (2. место на школском, учешће на општинском такмичењу из математике)

Никола Јаковљевић, ученик 4-1 (2. место на школском, учешће на општинском такмичењу из математике)

Михаило Максимовић, ученик 4-1 (3. место на школском, учешће на општинском такмичењу из математике)

Јаков Тешановић, ученик 4-2 (1. место на школском, 3. место на општинском, учешће на  окружном такмичењу из математике)

Павле Ђурић, ученик 4-2 (2. место на школском, учешће на општинском  такмичењу из математике)

Огњен Симеуновић, ученик 4-2 (2. место на школском, учешће на општинском такмичењу из математике)

Петар Ђурђевић, ученик 4-2 (2. место на школском  такмичењу шах – појединачно)

Ана Марија Антић, ученица 4-2 (1. место на школском  такмичењу шах – појединачно)

Матеја Будимировић, ученик 4-3 (1. место на школском, учешће на општинском такмичењу из математике)

Ања Воштић, ученица 4-3 (2. место на школском, учешће на општинском такмичењу из математике)

Матија Благојевић, ученик 4-3 (2. место на школском, учешће на општинском такмичењу из математике, прва награда на математичком квизу РАУХ)

Андреј Јанковић, ученик 4-3 (2. место на школском, учешће на општинском такмичењу из математике)

Нађа Дугоњић, ученица 4-3 (2. место на школском, 3. место на општинском, учешће на  окружном такмичењу из математике)

Андреја Јовановић, ученица 4-3 (3. место на школском, учешће на општинском, учешће на  окружном такмичењу из математике)

Андреј Мијаиловић, ученик 5-1 (1. место на школском такмичењу шах – појединачно )

Лазар Ликнић, ученик 5-1 (2. место на школском такмичењу шах – појединачно )

Огњен Гајић, ученик 5-1 (2. место на школском такмичењу шах – појединачно )

Михаило Бранковић, ученик 5-3 (1. место на школском и 2. место на општинском такмичењу из математике)

Матеја Ђурић, ученик 5-3 (2. место на школском и учешће на општинском такмичењу из математике)

Угљеша Ивковић,ученик 5-4 (2. место на школском и 1. место на општинском такмичењу из технике и технологије, 2. место на школском и учешће на општинском такмичењу из математике, 2. место на школском и учешће на општинском  такмичењу из историје, учешће у екипном квизу из математике – РАУХ )

Нађа Секулић, ученица 5-4 (3. место на школском и учешће на општинском такмичењу из технике и технологије, 2. место на школском и учешће на општинском такмичењу из математике, 2. место на школском такмичењу из историје, 1. место на школском такмичењу из српског језика )

Катарина Јевтић,ученица 5-4 (1. место на школском и учешће на општинском такмичењу из технике и технологије, 2. место на школском из српског језика, 1. место на школском такмичењу из историје)

Лазар Стефановић, ученик 5-4 (3. место на школском у учешће на општинском  такмичењу из историје)

Небојша Јовичић, ученик 5-4 (2. место на школском и учешће на општинском такмичењу из математике)

Милица Живанић, ученица 6-1 (1. место на школском такмичењу из српског језика, 1. место на школском и 3. место на општинском такмичењу из математике, 1. место на школском, 1. место на општинском и 3. место на окружном такмичењу из физике и учешће у екипном квизу из математике – РАУХ )

Огњен Пешић, ученик 6-1 (1. место на школском и учешће на општинском такмичењу из математике)

Давид Максимовић, ученик 6-1 (1. место на школском и учешће на општинском такмичењу из математике)

Милица Лукић,ученица 6-1 (1. место на школском и учешће на општинском такмичењу из математике)

Зорана Лукић,ученица 6-1 (1. место на школском, 3. место на општинском и 3. место на окружном такмичењу из физике)

Ања Томић, ученица 6-1 (1. место на школском такмичењу из пливања)

Богдан Ђедовић,  ученик 6-2 (3. место на школском такмичењу из српског језика, 2. место на школском такмичењу шах -појединачно )

Милош Јовановић, ученик 6-2 (1. место на школском, 1. место на општинском и 1. место на окружном такмичењу из пливања )

Милица Ковачевић, ученица 6-2 (1. место на школском, 1. место на општинском и 1. место на окружном такмичењу из пливања)

Андреа Алексић, ученица 7-1 (1. место на школском, 2. место на општинском такмичењу из технике и технологије, 1. место на школском, учешће на општинском и учешће на окружном такмичењу из математике )

Лука Јаковљевић, ученик 7-1 (1. место на школском, 3. место на општинском и учешће на окружном такмичењу из физике)

Теодора Дамњановић, ученица 7-1 (1. место на школском, учешће на општинском такмичењу биологије )

Софија Чолаковић, ученица 7-1 (1. место на школском, учешће на општинском такмичењу биологије )

Вук Тешановић, ученик 7-3 (1. место на школском, 1. место на општинском и 1. место на окружном такмичењу из пливања, пливање стил делфин прва награда )

Анастасија Павловић, ученица 8-1 (1. место на школском такмичењу из математике, 1. место на школском и 3. место на  општинском такмичењу из физике, 1. место на школском и учешће на  општинском такмичењу из немачког језика)

Елена Мијаиловић, ученица 8-1 (1. место на школском, 1. место на општинском такмичењу из пливања)

Анђела Миловановић, ученица 8-1 (1. место на школском такмичењу шах – појединачно)

Лука Симеуновић, ученик  8-2 (директан пласман на окружно такмичење из српског језика, 1. место на школском, 1. место на општинском и учешће на окружном такмичењу из математике, учешће у екипном квизу из математике – РАУХ )

Страхиња Милинковић, ученик  8-2(1. место на школском, 1. место на општинском и 3. место на окружном такмичењу из пливања)

Љубица Димитрић, ученица 8-2 (2. место на општинском, 1. место на окружном такмичењу из одбојке)

Марија Шујдовић, ученица 8-2 (2. место на општинском такмичењу из одбојке)

Татијана Будимировић, ученица 8-3 (1. место на школском и 1. место на општинском такмичењу из биологије, 1. место на школском, 2. место на општинском и 1. место на окружном такмичењу из немачког језика, 1. место на школском, 3. место на општинском и 2. место на окружном такмичењу из енглеског језика)

У сусрет дану школе

Ученици су и данас били вредни и на различите начине дали свој допринос у обележавању дана школе.

Изложба радова ученика млађих и старијих разреда.

У сусрет дану школе

Ближи се дан школе који очекујемо с нестрпљењем. Како би на што свечанији начин обележили дан школе, ученици заједно са својим наставницима и учитељима, сходно условима у којима се реализује настава, припремили су низ активности кроз које су исказали креативност. На овај начин су  показали да се и ваннаставне активности могу реалитовати на даљину различитим каналима комуникације.

Чланови литерарне секције направили су презентацију о животу и раду песникиње Десанке Максимовић, чије име са поносом носи наша школа.

Представљамо део атмосфере са прошлогодишње приредбе за  дан школе. Коло “Српкиња“, Исидора Бајића.

Наша школа

Образовање је најмоћније оружје које можете користити да бисте променили свет….